КП “СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МЕДИКО-РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ” ДОР”
Рамку цифрової компетентності працівника охорони здоров’я
Рамка цифрової компетентності працівника охорони здоров’я – це важливий інструмент для впровадження освітніх ініціатив і формування державної політики, спрямованої на підвищення рівня цифрової грамотності, практичного використання засобів і сервісів цифрових технологій фахівців медичної сфери різних напрямів та категорій.
Документ містить опис та структуру цифрових компетентностей, що визначають обсяг знань, умінь і практичних навичок, необхідних для ефективного використання в роботі сучасних досягнень інформаційних технологій.
Рамку підготували: Міністерство охорони здоров’я України у співпраці із Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України та Національною службою здоров’я України за сприяння Проєкту USAID «Підтримка реформи охорони здоров’я».
Рамку рекомендовано для посадових осіб, які формують державну політику у сфері охорони здоров’я, розробників професійних стандартів та кваліфікаційних характеристик, укладачів навчальних програм закладів освіти та закладів підвищення кваліфікації, членів атестаційних комісій.
Реалізація цього документа – важливий крок втілення Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, Концепції розвитку цифрових компетентностей та Концепції розвитку електронної охорони здоров’я.
Як навчити дитину повзати?
Часто батьки ставлять питання, як навчити дитину повзати? Адже ця навичка не приходить самостійно, як і більшість навичок, яким батьки повинні самі навчити дитину.
Повзання – важливий етап на шляху до самостійної ходьби і його необхідно вчасно освоїти. Точних термінів, коли малюк починає повзати, немає. Усі діти розвиваються індивідуально, є лише усереднені показники – від 6 до 9 місяців. Існують ознаки, які впливають на початок активного повзання: загальний стан здоров’я, вага, що відповідає віку (як дефіцит, так і надлишок – не сприяють) та, особливо, зацікавленість батьків.
Всі батьки чули, що фізична активність є дуже корисною для малюка. Але, як навчити дитину повзати і чим корисні такі навантаження, знають далеко не всі. Моторна навичка нерозривно пов’язана із загальним розвитком тіла: ефективно розвиває м’язову масу, сухожилля та виключає неправильний розвиток хребта. Своєчасні м’язові навантаження стимулюють наступний крок у розвитку – вертикальну ходьбу. Тренуються спеціальні групи м’язів, які відповідають за амортизацію. Вони беруть на себе вагу тіла, і не дозволяють зв’язкам отримувати травми під час падіння, що супроводжують оволодіння навичкою ходьби.
Як дитину навчити повзати самостійно? Необхідно мотивувати, щоб було бажання рухатися вперед, наприклад, назустріч мамі чи татові або за цікавими предметами. Не соромтесь повзати разом з дитиною.
Фізичний розвиток безпосередньо пов’язаний з інтелектуальним. Затримка в одному нерозривно пов’язана з іншим. Тому так важливо, щоб батьки могли самостійно відповісти на питання, чи потрібно вчити дитину повзати. Важливо: не варто у цей проміжний етап змушувати дитину підніматися вертикально. Неокріплі м’язи не витримають навантаження, що гарантовано призведе до травм.
Спочатку діти повзають «по-пластунськи» – метод, якому навіть не потрібно навчати. Деякі діти починають стрибкоподібне повзання, але це досить небезпечне заняття, тому слідкуйте за дитиною: не залишайте її саму на поверхні, де є ризик травматизації.
Часто діти спочатку роблять рух назад. Щоб навчити дитину повзати по-пластунськи вперед, просто розташуйте її максимально близько до стінки, і в неї не залишиться іншого виходу, як рухатися вперед.
Переміщення шляхом «перекочування» каже про те, що м’язи ще не дуже зміцніли.
Повзання, остання стадія перед тим, як малюк намагатиметься піднятися на ноги. Таке повзання – чудове тренування всіх м’язів та формування правильного стереотипу ходьби(перехресний рух кінцівками: права рука-ліва нога і навпаки)
Так як навчити дитину повзати?
Більшість педіатрів та фахівців з розвитку дітей переконані, що не потрібно кардинально втручатися у природний розвиток дитини. Якщо перед вами стоїть питання, як навчити дитину повзати, масаж та вправи для розвитку сили м’язів та гнучкості найкраще підготують організм до даткових навантажень. Батьки надають умови для повзання та мотивують дитину і ваш малюк впорається. Якщо у Вас щось не виходить, то звертайтесь на консультацію до наших спеціалістів. Будьте здорові!
Опубликовано: 06.01.2024
Профілактика ГРВІ
Перші холоди змушують нас не лише тепліше вдягатися, а й захищати себе від застуди та грипу. Протягом літа ми вітамінізуємо свій організм, відпочиваємо та набираємось сил. Але кожної осені опиняємось перед небезпекою і вимушені боротися з атаками вірусів та бактерій. Необхідно постійно спостерігати за станом власного здоров’я. Набагато краще займатись профілактикою вірусних захворювань, а ніж потім їх лікувати.
Насправді, профілактика вірусних захворювань доволі проста. Щоб не хворіти достатньо дотримуватись кількох принципів:
Напрацьована ціла система заходів для профілактики вірусних захворювань. Вона охоплює і харчування, і особисту гігієну, і мікроклімат у приміщенні. Не останню роль в ній відіграють відпочинок та корисні для здоров’я процедури…
Здорове збалансоване харчування. Менше солодкого та ніякого переїдання! Адже це пригнічує роботу імунної системи. Харчуючись здоровою їжею, ми допомагаємо нашому організму правильно працювати та бережемо його функціональні ресурси.
Щоб захиститися від вірусів та бактерій дуже важливо правильно мити руки.
Якісно та вчасно.
Професор Джон Оксфорд із медичної школи Куін Мері в Лондоні рекомендує мити руки двічі підряд, з милом гарячою водою і досить довго. Професор радить двічі проспівати куплет “happy birthday” і саме тоді буде ефект досягнутим.
Вчені із Колумбійського університету займались вивченням проблеми миття рук у добровольців і з’ясували що одноразове миття рук немає ніякого ефекту. Було доведено, що кількість респіраторних захворювань у добровольців зменшилось на 45% коли вони мили руки декілька разів підряд.
Перебуваючи у місцях громадського користування доводиться бути дуже обережним. Адже віруси можуть жити годинами на різних предметах і їх можна підхопити руками. Тому ми користуємось одноразовими паперовими серветками. Традиційні носовички з тканини – відмінне середовище для розвитку і розмноження бактерій та вірусів.
Вологість в домі має бути 50%-70, а температура – 18-22°C. З настанням опалювального сезону повітря в приміщенні стає сухим. Вдихаючи сухе повітря ми пересушуємо слизову оболонку носа, що призводить до ослаблення її захисних властивостей. Тоді організм стає більш сприйнятливими до зараження хвороботворними збудниками. Ось чому важливо дихати вологим та прохолодним повітрям. Ми обов’язково провітрюємо кімнати та зволожуємо приміщення.
Щодня стараємось знайти час для відпочинку в тиші та спокої. Думати про щось добре, позитивне Це зменшує напругу та стрес, дає можливість організму відновитись.
Завжди віримо в себе! Не можна звинувачувати себе, навіть якщо щось йде на так, як хочеться. Вчені дослідили, що люди, які постійно звинувачують себе більш схильні до застуд, на відміну від тих, які впевнені в своїх силах. Вважається, що поведінка самозвинувачення робить людину більш схильною до стресу, а стрес, як відомо, найбільше пригнічує імунну систему.
Бережіть себе та пам’ятайте про профілактику вірусних захворювань.
А допомогти в цьому вам також можуть процедури, які проводять в СПЕЦІАЛІЗОВАНОМУ РЕАБІЛІТАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ ДЛЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ:
-Лікувальна фізкультура з дихальними вправами
Опубликовано: 06.01.2024
Міністерство молоді та спорту України працює над тим, щоб якомога більше людей в Україні займалися спортом та руховою активністю. Ми хочемо зробити рухову активність нормою життя для всіх українців, включаючи вимушених переселенців, ветеранів та членів їх сімей. Щоб дізнатися, скільки людей займаються спортом і як можна їм допомогти, Міністерство проводить всеукраїнське опитування. Це дослідження допоможе зрозуміти, які групи населення потребують більшої підтримки, і розробити ефективні заходи для залучення людей до спорту. За результатами опитування Міністерство розробить пропозиції щодо удосконалення системи залучення українців до спорту та рекомендації для державних органів. Ці рекомендації допоможуть зробити спорт більш доступним привабливим для всіх громадян України.
Опубликовано: 05.01.2024